Skip navigation links
Basın Bültenleri
Türkiye'den Haberler
Yayınlar
İhale İlanları
Bağlantılar
Videolar
Bülten Aboneliği
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır
Haberler
 
Rolls-Royce, milli projelere destek verecek 
02.12.2015

Dünya - Dünyanın önde gelen motor üreticisi Rolls-Royce PLC'nin CEO'su Patrick Regis, Türkiye'deki kısa ve orta vade yatırım hedefleri ve milli teknoloji projelerine verdiği destek programlarını düzenlenen basın toplantısında açıkladı.


Regis, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, (TAI) ve ASELSAN gibi kurumlara hizmet verdiklerini ifade etti. Savunma sanayisine yönelik helikopter, kargo uçağı ve jet uçakları için üretim yaptıklarını bildiren Regis, şunları kaydetti:

"Türkiye'de hali hazırda çok büyük projeler yürütülüyor. Uçak, gemi ve helikopter tasarımları gerçekleştiriliyor. Biz de kuracağımız ortaklıklarla bu projelerin ortağı olmayı hedefliyoruz. Türkiye'de ilk defa kurulacak olan "Gelişmiş Üretim ve Teknoloji Merkezi (Mükemmeliyet Merkezi)" ile de Türkiye'ye katkı sağlamayı amaçlıyoruz"


Türkiye'de çok önemli müşterilerinin olduğunu belirten Regis, "Türkiye, bizim 4'üncü öncelikli pazar ülke. Türkiye'de son derece nitelikli iş gücü var. Türk hükümeti üretim ve teknoloji faaliyetlerini destekliyor.Türkiye coğrafi olarak ilgi çeken bir noktada yer alıyor. Türkiye'ye bilgi transferini gerçekleştirmek istiyoruz. Buradaki tedarik zincirinden yararlanmak ve bunu daha da geliştirmek önceliklerimiz arasında" değerlendirmesinde bulundu.


Türkiye'nin milli savaş uçağı TF-X'in çok önemli bir program olduğunun altını çizen Regis,"Eğer ihaleyi kazanırsak planımız, uçağın motorunun yüzde yüzüne yakınını Türkiye'deki endüstri ile üretmek fakat Türkiye'de jet motorunu üretebilecek çok fazla sayıda firma yok. Tedarik zincirinin kapasitesini 'Gelişmiş Üretim ve Teknoloji Merkezi' aracılığıyla yapmayı planlıyoruz" dedi.

11.12.2017 Türkiye - en hızlı büyüyen G20 ülkesi
06.12.2017 Türkiye, Güney Kore ile yatırım bağlarını genişletiyor
01.12.2017 Istanbul Consular Corps ve TYDTA işbirliğini artırıyor
28.11.2017 WAIPA gündeminde sürdürülebilirlik üst sıralarda
25.11.2017 İsviçreli şirketlerin Türkiye'ye ilgisi büyüyor
22.11.2017 Boeing, Türkiye Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Girişiminin bir parçası olarak İstanbul'da teknoloji merkezi kurdu
15.11.2017 Kuveyt ve Türkiye, ikili yatırımları artırmak için mutabakat anlaşması imzaladılar
11.11.2017 Başbakan Yıldırım ABD - Türkiye ilişkilerinde yeni bir dönemin başladığını duyurdu
09.11.2017 Türkiye katma değerli dijitalleşmeyi teşvik ediyor
05.11.2017 ABD tanıtım turu, algı uçurumunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor
<<
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
>>