Skip navigation links
Basın Bültenleri
Türkiye'den Haberler
Yayınlar
İhale İlanları
Bağlantılar
Videolar
Bülten Aboneliği
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır
Haberler
 
Üretim ve ihracatı teşvik paketi geliyor 
21.03.2016

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED), 35’inci kuruluş yılını kutlamak amacıyla Ankara’da düzenlediği resepsiyona katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ekonomisinin rekabet gücünü ve büyüme hızını artırmak amacıyla “Üretimi ve İhracatı Teşvik Paketi” açıklayacaklarını söyledi.

Türkiye’ye doğrudan yatırım yapmış 200’ü aşkın uluslararası şirketin Türkiye’deki tek temsilcisi olan YASED’in 35’inci yılı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla, 9 Mart’ta Ankara’da düzenlenen bir resepsiyon ve gala yemeği ile kutlandı.


Hükümet üyelerini, uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticilerini, yerli ve yabancı iş dünyası kuruluşlarını, büyükelçilik ve konsolosluk temsilcilerini, sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri ve bürokratları bir araya getiren resepsiyonun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’deki siyasi ve ekonomik istikrarın önemine dikkat çeken Davutoğlu, “Türkiye’nin ekonomik kalkınmasında en çok ihtiyaç duyduğu şey yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi olmaktır. Hükümetimizin en çok önem verdiği konulardan biri budur. Türkiye ekonomisinin niteliksel dönüşümüne katkıda bulunan her yatırım, teşvik görecektir” diyerek, “Önümüzdeki dönemde bir başka paketi, üretimi ve ihracatı teşvik paketi şeklinde açıklayacağız. Bir sonraki paket bu olacak”, şeklinde konuştu. 


Geçtiğimiz Ocak ayında araştırma-geliştirme faaliyetlerini desteklemek üzere bir reform paketi açıklanmış, paket 1 Mart’ta yürürlüğe girmişti.


Türkiye’ye yönelik uluslararası doğrudan yatırımların artması için hükümet olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Davutoğlu, “Türkiye’deki uluslararası yatırımcılar olarak bizlerin gönüllü danışmanları olun. Bize öneriler getirin. Her türlü fikir ve önerinizin değerlendirileceğini bilin. Gelin, Türkiye ekonomisinin rekabet gücünü ve yatırımcılar açısından cazibesini birlikte artıralım” diye konuştu.

11.12.2017 Türkiye - en hızlı büyüyen G20 ülkesi
06.12.2017 Türkiye, Güney Kore ile yatırım bağlarını genişletiyor
01.12.2017 Istanbul Consular Corps ve TYDTA işbirliğini artırıyor
28.11.2017 WAIPA gündeminde sürdürülebilirlik üst sıralarda
25.11.2017 İsviçreli şirketlerin Türkiye'ye ilgisi büyüyor
22.11.2017 Boeing, Türkiye Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Girişiminin bir parçası olarak İstanbul'da teknoloji merkezi kurdu
15.11.2017 Kuveyt ve Türkiye, ikili yatırımları artırmak için mutabakat anlaşması imzaladılar
11.11.2017 Başbakan Yıldırım ABD - Türkiye ilişkilerinde yeni bir dönemin başladığını duyurdu
09.11.2017 Türkiye katma değerli dijitalleşmeyi teşvik ediyor
05.11.2017 ABD tanıtım turu, algı uçurumunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor
<<
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
>>