Skip navigation links
Basın Bültenleri
Türkiye'den Haberler
Yayınlar
İhale İlanları
Bağlantılar
Videolar
Bülten Aboneliği
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır
Haberler
 
Türkiye şehir hastanesi yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor 
21.10.2016

Daily Sabah – Gama Holding, Türkler Holding ve General Electric tarafından İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri için sağlanan 1, 1 milyar ABD doları değerindeki finansman için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde imza töreni düzenlendi.

 

Anlaşma uyarınca, Yurtdışı Özel Yatırım Kuruluşu (OPIC), Kanada İhracat Geliştirme Kuruluşu ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri için 18 yıl vadeli kredi sağlıyor.

 

İmza töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık hizmetlerindeki gelişimin Türkiye’de sağlık turizmini canlandıracağını ve bu yatırımlarla ülkenin sağlık turizminde dünyadaki ilk beş ülke arasına gireceğini ifade etti. Şehir hastaneleri projesinin 14 yıllık rüyası olduğunu söyleyen Erdoğan, 2019 yılına kadar 30 milyar TL yatırımla, 41 bin yatak kapsaiteli 29 şehir hastanesi inşa edileceğinin bilgisini verdi.

 

Yatırım ortamının iyileştirilmesi adına Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın görevine vurgu yapan Erdoğan, Türkiye’deki tüm kurumların da yabancı yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayıca, Türkiye’nin potansiyeline inanan ve Türk milletine güvenen herkese kapılarının açık olduğunu ifade etti. Şehir hastanelerinin kamu özel ortaklığı projelerinin en güzel örneğini teşkil ettiğini ifade eden Erdoğan, güven ve istikrarın olduğu yerde kamu özel ortaklığı projelerinin yer almaya devam edeceğini belirtti.

 

General Electric Türkiye Başkanı ve CEO’su Canan Özsoy, Türkiye’nin iki önemli kentinde böylesi büyük projelerin hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, tüm ortakların Türkiye’ye olan taahhütlerine sonuna kadar bağlı olduğunu söyledi. OPIC Bölge Direktörü Danielle Montgomery ise, bu anlaşmanın ABD’nin Türkiye’ye ve Türk milleti ile olan dostluğunun bir göstergesi olduğunu belirterek, 250 milyon ABD doları tutarındaki yatırımlarının sadece bir hastane yatırımı olmadığını, aynı zamanda Türkiye’nin geleceğine olan güvenlerinin de bir göstergesi olduğunu söyledi. Türkiye’de bugüne kadar 21 şehir hastanesi projesi için çalışmalara başlandı.

11.12.2017 Türkiye - en hızlı büyüyen G20 ülkesi
06.12.2017 Türkiye, Güney Kore ile yatırım bağlarını genişletiyor
01.12.2017 Istanbul Consular Corps ve TYDTA işbirliğini artırıyor
28.11.2017 WAIPA gündeminde sürdürülebilirlik üst sıralarda
25.11.2017 İsviçreli şirketlerin Türkiye'ye ilgisi büyüyor
22.11.2017 Boeing, Türkiye Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Girişiminin bir parçası olarak İstanbul'da teknoloji merkezi kurdu
15.11.2017 Kuveyt ve Türkiye, ikili yatırımları artırmak için mutabakat anlaşması imzaladılar
11.11.2017 Başbakan Yıldırım ABD - Türkiye ilişkilerinde yeni bir dönemin başladığını duyurdu
09.11.2017 Türkiye katma değerli dijitalleşmeyi teşvik ediyor
05.11.2017 ABD tanıtım turu, algı uçurumunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor
<<
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
>>