Skip navigation links
3M
Albaraka Turk
Avanti
BASF
BNP Paribas
Bosch
Cargill
Citibank
Coca-Cola
Delivery Hero
DHL
Ericsson
Ford
GE
GSK
Hitachi
Huawei
Hyundai
ICBC
Intel
Kuveyt Türk
MAN
MANGO
Microsoft
Nestlé
NGN
Novartis
Pfizer
Pirelli
Schneider Electric
Shell
Siemens
Toyota
UniCredit
Unilever
UPS
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

Hitachi 

 

Japonya merkezli Hitachi Ltd. (TSE: 6501), kurulduğu 1910 yılından bu yana toplumun ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamaktadır. Küresel bir teknoloji şirketi olan Hitachi, güç, enerji, endüstri, dağıtım, su, kentsel gelişim, finans ve sağlık gibi birçok sektörde müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında İstanbul’daki Hitachi İş Makineleri ofisiyle başlayan Hitachi Türkiye Grubu, 2019 yılı itibarıyla yaklaşık 300 kişiyi istihdam etmektedir.

 

Hitachi Ltd. Sağlık İş Birimi, 1 Nisan 2017 tarihinde Kurt & Kurt İthalat İhracat ve Mümessillik A.Ş.’nin %75 hissesini satın alarak şirketi Hitachi bünyesine katmıştır. Türkiye’de kurulan Hitachi Healthcare Türkiye Sağlık Sanayi A.Ş., Hitachi’nin sağlık alanında dünyadaki beş yönetim merkezinden biri olarak konumlanmıştır. Bu yeni şirket Türkiye'nin yanı sıra BDT, Afrika ve Orta Doğu bölgelerindeki toplam 20 ülkenin sağlık operasyonlarını yöneten yeni bölgesel üs haline gelmiştir.

 

Ultrasonu ilk üreten, elastografiyi ilk piyasaya süren ve açık MR’ın öncüsü olan Hitachi, MR, tomografi, röntgen ve optik topografi cihazlarıyla sağlık sektörüne hizmet etmektedir. Hitachi Healthcare Türkiye, Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan ofisleri ile satış ve servis sonrası hizmeti sağlamaktadır.

 

Hitachi Grubu’nun Türkiye’de yapmış olduğu diğer yatırımlar şu şekildedir:

 

  • 2013 yılının Ekim ayında Hitachi Transport System Ltd., Mars Lojistik Grup A.Ş. hisselerini devralmıştır.
  • 2014 yılının Nisan ayında, geleceğin mühendislerini teşvik etme konusunda dünya genelinde çalışmalar yürüten Hitachi High Technologies, öğrencilerin fen bilimlerine ilgisini ve Türkiye’de teknik eğitimi teşvik amacıyla Ostim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne TM-3030 model elektron mikroskobu bağışlamıştır.
  • 2016 yılının Haziran ayında Hitachi Kokusai Electric Turkey, yayın ve haberleşme cihazlar sektörünün güçlenmesini hedefleyerek, özellikle canlı yayın araçlarının geliştirilmesi, tasarımı ve üretimi konularında faaliyette bulunan BCS Teknoloji Yayıncılık ve Haberleşme Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni Hitachi Kokusai Electric Turkey Elektronik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne bağlı ortaklık yoluyla konsolide ettiğini duyurmuştur.

 

Hitachi Ltd., 10 yılı aşkın süredir Türk Japon Vakfı ve Japonya Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Japonca konuşma yarışmasının ana sponsorluğunu üstlenmektedir. Her yıl konuşma yarışmasını ileri düzey ve başlangıç düzeyinde kazanan iki Türk öğrenci Japonya’yı ziyaret etme şansı elde etmekte, kazananların seyahat masrafları ise Hitachi Ltd. tarafından karşılanmaktadır.

 

Türkiye’de faaliyet gösteren beş farklı Hitachi Grup şirketleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

Hitachi Europe Ltd. Turkey: www.hitachi.eu/tr-tr

Hitachi Healthcare: www.hitachi-healthcare.com.tr

Hitachi Construction Machinery : www.hitachicm.ae

Hitachi Vantara: www.HitachiVantara.com

Hitachi Rail STS: sts.hitachirail.com/en