Skip navigation links
3M
Albaraka Turk
Avanti
BASF
BNP Paribas
Bosch
Cargill
Citibank
Coca-Cola
Delivery Hero
DHL
Ericsson
Ford
GE
GSK
Hitachi
Huawei
Hyundai
ICBC
Intel
Kuveyt Türk
MAN
MANGO
Microsoft
Nestlé
NGN
Novartis
Pfizer
Pirelli
Schneider Electric
Shell
Siemens
Toyota
UniCredit
Unilever
UPS
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

Kuveyt Türk 

 

Kuveyt Türk, kurulduğu 1989 yılından bu yana faizsiz bankacılık sektöründe lider olmayı hedeflemiştir. Araştırmacılığa dayalı bir yatırım anlayışı benimseyen bankanın amaca uygun tasarlanmış ve özel olarak hazırlanmış bankacılık, finans ve yatırım ürünleri, müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap vermektedir. Pazar payını, kârlılığını ve fon büyüklüğünü sürekli artıran Kuveyt Türk, her yıl istikrarlı bir şekilde büyümektedir.

 

Türkiye'nin en büyük katılım bankası olan Kuveyt Türk, yurt genelinde 392 şube ile hizmet vermektedir. Banka, 2012-2017 yılları arasında gerçekleştirdiği atılımla 170 yeni şube açmış ve 1.600 kişiye istihdam sağlamıştır. 2017 sonu itibarıyla bankanın toplam çalışan sayısı 5.600e ulaşmıştır.

 

Teknoloji ve inovasyona büyük önem veren Kuveyt Türk'ün biri Konya'da diğeri Kocaeli Şekerpınar'da olmak üzere iki Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. 100 civarında çalışanın istihdam edildiği bu merkezler, Kuveyt Türk'ün bankacılık işlemlerini mümkün olduğunca mobil platformlara kaydırma çabasında öncü bir rol üstlenmiştir. Müşteriler bu sayede para transferi, fatura ödeme, kıymetli maden ve döviz işlemleri, hisse senedi alım satımı ve diğer bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak diledikleri yerden kolayca gerçekleştirebilmektedir.

 

Kuveyt Türk'ün son zamanlarda başlattığı girişimler arasında dünyanın ilk faizsiz dijital bankası olan Senin Bankan, bir şubenin tüm işlevlerini yüksek teknoloji ürünü bir ATM'de birleştiren XTM Şube, ve bunlara ek olarak, bankanın mobil uygulaması ile oluşturulan QR kodlar kullanılarak ATM'lerden para çekilebilmesi yer almaktadır.