Skip navigation links
3M
Albaraka Turk
Avanti
BASF
BNP Paribas
Bosch
Cargill
Citibank
Coca-Cola
Delivery Hero
DHL
Ericsson
Ford
GE
GSK
Hitachi
Huawei
Hyundai
ICBC
Intel
Kuveyt Türk
MAN
MANGO
Microsoft
Nestlé
NGN
Novartis
Pfizer
Pirelli
Schneider Electric
Shell
Siemens
Toyota
UniCredit
Unilever
UPS
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

Nestlé 

 

Türkiye’deki en köklü şirketlerden biri olan Nestlé, Türkiye pazarına 1909 yılında girmiştir. İlk satış ofisini Karaköy’de açan Nestlé, 1927 yılında Feriköy'de Türkiye’deki ilk çikolata fabrikasını açmıştır. Nestlé daha sonraki yıllarda da gıda sektörüne kattığı yeni kategoriler ile Türkiye’de “ilk”lere imza atmaya ve Türk tüketicisi için yeniliklerin ve ilklerin öncüsü olmaya devam etmiştir.

 

1875 yılında ilk hazır bebek maması FARINE LACTÉE® ile başlayan süreç, 1968 yılında ilk krem çikolata olan CHOKELLA®, 1984 yılında ilk hazır kahve NESCAFÉ®, 1986 yılında ilk çikolatalı toz içecek NESQUIK®, 1989 yılında ilk kahve kreması COFFEE MATE® ve 2001 yılında ilk kahve karışımı NESCAFÉ® 3’ü1 arada ile devam etmiştir. Nestlé, halen liderliğini sürdürdüğü kahvaltılık gevrekler pazarına 1998 yılında girmiştir. 2001 yılında da NESTLÉ® PURE LIFE® markasıyla şişelenmiş su pazarına girmiştir. 2006 yılında Türkiye pazarındaki en güçlü yerel su markası olan ERİKLİ® ile birleşen Nestlé Waters, şişelenmiş su kategorisinde de bir numaraya yükselmiştir. 2007 yılında Novartis Medikal Beslenme Birimi’ni bünyesine katan Nestlé, medikal beslenme alanında da güçlü bir oyuncu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 2012 yılında ise Wyeth Nutrition’ın global satın alımını takiben Türkiye’nin ilk bebek maması SMA markası ile bebek maması pazarında hizmet vermeye başlamıştır.

 

Bugün Nestlé, Bursa Karacabey’deki çoklu üretim tesisleriyle birlikte, Bursa Kestel'de yer alan toplam iki fabrikayla faaliyet göstermektedir. Türkiye’de sattığı ürünlerin %92’sini Türkiye’de üreten Nestlé, iki farklı kategoride 800’ün üzerinde ürünü ve 50’ye yakın markasını Türk tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır.

 

109 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Nestlé bugün 3.800 kişiye doğrudan, 5.000’in üzerinde kişiye dolaylı olarak istihdam sağlamaktadır. Nestlé, Türkiye’deki üretim üssünden başta Orta Doğu ve Kuzey Afrika olmak üzere bölge ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.