Skip navigation links
3M
Albaraka Turk
Avanti
BASF
BNP Paribas
Bosch
Cargill
Citibank
Coca-Cola
Delivery Hero
DHL
Ericsson
Ford
GE
GSK
Hitachi
Huawei
Hyundai
ICBC
Intel
Kuveyt Türk
MAN
MANGO
Microsoft
Nestlé
NGN
Novartis
Pfizer
Pirelli
Schneider Electric
Shell
Siemens
Toyota
UniCredit
Unilever
UPS
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

Novartis 

 
Novartis, bilime dayalı yenilikler yoluyla toplumun en önemli sağlık sorunlarını çözme misyonuna sahip, merkezi İsviçre'nin Basel şehrinde bulunan küresel bir sağlık şirketidir. Novartis ürünleri, 2016 yılında 180'den fazla ülkede yaklaşık 1 milyar insan tarafından kullanılmıştır. Novartis Grup, başlıca yenilikçi ilaçlar, göz bakımı (Alcon) ve jenerik ilaçlar (Sandoz) olmak üzere her biri küresel ölçekte yer alan üç farklı bölüm ile faaliyet göstermektedir.

 

Novartis İlaç portföyü kardiyovasküler/metabolik, oftalmoloji, solunum, nörobilim, immünoloji ve dermatolojiyi içeren çok çeşitli tedavi alanlarını kapsamaktadır. Novartis Onkoloji, hassas onkoloji tedavisi uygulamalarının desteklenmesinde lider konumundadır.

 

Sandoz, eşdeğer ilaçlar ve biyobenzerler alanında, tüm dünyada insanların yüksek kaliteli ilaçlara erişebilmesini sağlayan yeni yaklaşımlara öncülük eden küresel bir liderdir. Sandoz’un portföyünde tüm ana tedavi alanlarını kapsayan 1.000'den fazla ürün yer almaktadır. Alcon, dünyanın her yerinde insanların daha iyi görmesine yardımcı olarak yaşam kalitesini artıran yenilikçi ürünler sunmaktadır. Alcon'un Cerrahi ve Bakım iş kolları, göz sağlığı alanında geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

 

Türkiye, Novartis'in faaliyetlerinde 60 yıldan uzun süredir önemli bir yer tutmaktadır. Novartis Grup'un şu an Türkiye'de dört adet üretim tesisi bulunmakta ve bu tesislerde kilit ürünlerin yanı sıra tüm dünyaya ihraç edilen birçok ürün üretilmektedir. Türkiye'de 2.300 nitelikli çalışanı bulunan Novartis Grup, insan odaklı çalışma kültürü oluşturma ve çalışanları için en iyi iş yeri ortamını hazırlamaktaki becerisiyle sektörde öncü rolünü üstlenmiştir.

 

2016 yılındaki toplam ihracatı 150 milyon ABD doları olarak gerçekleşen Novartis Türkiye'nin son on yıldaki toplam ihracat rakamı 1,3 milyar ABD dolarını aşmıştır. Novartis, Türkiye'de yer alan ve iki tanesi Novartis Küresel Üretim Mükemmellik Merkezi olan dört üretim tesisine bugüne kadar 250 milyon ABD dolarının üzerinde yatırım yapmıştır

 

Ayrıca Novartis Grup, Türkiye'nin klinik araştırmalar konusunda lider ilaç şirketidir. Çok uluslu şirketlerin klinik denemeler alanında Türkiye'de yaptığı tüm yatırımların %25'i Novartis Grup tarafından gerçekleştirilmektedir. Klinik denemelere 2016 yılında yapılan toplam yatırım 39,5 milyon ABD dolarıdır. Novartis Türkiye, Türkiye'deki klinik denemelere 2009 yılından bu yana 145 milyon ABD dolarından fazla yatırım yaparak Türk doktorlarının araştırma alanında dünya çapında daha rekabetçi hale gelmesine yardımcı olmuştur.

 

Novartis Türkiye'nin uzun vadeli hedefi, ülkeyle birlikte büyümeyi sürdürmek; yatırım, Ar-Ge ve üretimi artırarak yerel ilaç sektörünün daha ileriye taşınmasında öncü bir rol üstlenmektir.